מה מיוחד בחלון בלגי?

תוכן עניינים

חלון בלגי הוא סוג של חלון שחלקו התחתון נראה מבחוץ. לחלון בלגי יש גולם משולש בחלקו העליון, עם גמלון משולש פחוס, וכנפיים בקצה כל בלט לרוחב. החלונות ממוקמים בזוגות משני צידי החלק המרכזי. בניגוד לחלונות צרפתיים הנפתחים כלפי חוץ, לבלגים אין לוחות צד אלא יש להם צירים משני הצדדים, המאפשרים לפתוח אותם כיחידה אחת גדולה: ומכאן שמם. חלונות בלגיים משמשים לעתים קרובות בבתים כפריים באירופה ובמבני ציבור כגון סניפי דואר ותחנות רכבת. הם נמצאים גם בכמה בתים אמריקאים מכיוון שהם יובאו על ידי קולוניאליסטים במהלך המאה ה-18. חלון בלגי הוא מעין חלון שנמצא בבלגיה, צרפת ולוקסמבורג. יש לו עיצוב ייחודי משלו, אותו ניתן לראות בצורת יהלום מוארך. חלונות בלגיים משמשים בעיקר לסלונים, חדרי שינה ואזורים נוספים הדורשים בקרת אור מיוחדת. הם ידועים גם כחלונות פתח כיוון שהם נפתחים כמו דלת גג ויש להם זגוגיות עשויות זכוכית או חומרים שקופים אחרים.

חלונות בלגיים הם סוג של חלון צרפתי שהוא סוג של קונסטרוקציה ששני הצדדים מוקפים בקירות חיצוניים. ניתן למצוא חלון בלגי בקיר הקדמי החיצוני, ויש לו עמוד מרכזי וסדרת עמודים בכל צד. החלונות הבלגים עשויים לרוב מעץ, אם כי חלקם עשויים מאלומיניום או ויניל. החלון הבלגי נמצא בדרך כלל בבתים ישנים באירופה, אך ניתן למצוא אותם גם בבתים מודרניים ממדינות אחרות.

מהו חלון בלגי?

חלון בלגי אלומיניום הוא סוג של חלון עץ ואחד מהסוגים הפופולריים באירופה. חלונות בלגיים הם חלונות הניתנים לפתיחה גם אופקית וגם אנכית. יש להם את המסגרת, החלק העליון והצדדים עשויים מתכת. חלונות בלגיים הם סגנון עיצוב פופולרי מכיוון שהם מציעים יותר בידוד מזכוכית כפולה. הם גם מפחיתים רעש והעברת חום בבניין שבו הם מותקנים. חלון בלגי הוא חלון בעל קשת עליון ואבנטים שאינם אנכיים או אופקיים, אלא משופעים לכיוון תחתית מסגרת החלון. בעצם, מדובר בעיצוב חלון "חודד", שנראה שונה מכל שאר החלונות שנמצאים במדינות אחרות.

חלון בלגי הוא סגנון של חלון שנמצא בדרך כלל בבלגיה ובצרפת. חלון בלגי הוא חלון מקומר או מעוגל, העשוי מעץ, זכוכית או אבן. אין עיצוב ספציפי עבור חלונות אלה. הם פשוט מעוצבים בצורה המאפשרת לאור להיכנס לחדר. חלון בלגי מורכב ממספר מרכיבים, המשולבים יחד ליצירת החלון היפה והפונקציונלי. הרכיבים כוללים את האבנט, משקוף הראש, העמודים, הדלתות ומוטות הזיגוג. חלון בלגי מציע יתרונות רבים לרבות יעילות אנרגטית, בקרת אור, בקרת רעש, שיפור איכות האוויר ועמידות מבנית בשל העיצוב הכולל שלו. הם בדרך כלל שקועים בקירות, ניתן למצוא אותם בסגנונות לבנים וגם באבן, ולעתים קרובות יש להם אפריז דקורטיבי עם כרכוב בצורת ציר או בצורת מגילה.

לפרסום כתבה, השאירו פרטים