עבודה בגובה באמצעות סנפלינג

תוכן עניינים

עבודת סנפלינג היא עבודה מסוכנת. זה דורש הרבה מיומנות וניסיון בתחום. העובדים צריכים להחזיק בציוד מיוחד כאשר הם מבצעים עבודות סנפלינג. ציוד זה כולל חבלים, רתמות, כפפות, מגפיים וקסדה. העובדים בדרך כלל לובשים רתמה עם נקודת חיבור בחזית להצמדת החבל כשהם נמצאים בראש בניין או מבנה. הם עשויים גם ללבוש כפפות כדי להגן על ידיהם מחיכוך על החבל והמגפיים שלהם להגנה מפני חפצים חדים מתחתיהם כמו מסמרים או זכוכית שבורה. לבסוף, הם תמיד יחבשו קסדה ולפעמים משקפי מגן אם מדובר בעבודת סנפלינג חיצונית, כי תמיד יש סכנה שמשהו כמו ברק יפגע בהם או שפסולת תיפול עליהם מלמעלה

סנפלינג היא עבודה שפותחה בתחילת שנות ה-1900, כאשר אנשים החלו להשתמש בה לתיקון קווי חשמל שהיו גבוהים מכדי להגיע באמצעות סולמות בלבד. הוא משמש כיום למטרות רבות, כולל עבודות בנייה, ניקוי חלונות ואפילו חילוץ. לרגל יום הבטיחות הבינלאומי, עבודת סנפלינג היא כיום חלק בלתי נפרד מהליכי בטיחות רבים לסוגים רבים של פרויקטי בנייה. עבודות סנפלינג עשויות לשמש לביצוע תיקונים בבניינים רבי קומות, התקנת רשתות סלולריות, פינוי ענפי עצים מקווי חשמל ומתן גישה לאזורים שקשה או לא מעשי להגיע אליהם בכל אמצעי אחר. עבודת סנפלינג אינה נטולת סיכון! נפילה עלולה להוביל לא רק למוות אלא גם לשיתוק ולנכות קבועה עקב פגיעה בחוט השדרה.


אמצעי הבטיחות בעת ביצוע סנפלינג

זוהי טכניקה נפוצה המשמשת כאשר עובדים צריכים לרדת מגובה כדי לבצע את עבודתם. על מנת להשתמש בטכניקה זו, לעובדים צריכה להיות נקודת עיגון שהיא גם יציבה וגם מאובטחת. העובד מחבר רתמה עם חבל סביבם ואז יורד עד שהם יכולים להגיע לקרקע או לנקודת עיגון אחרת ליתר ביטחון. הם צריכים להיזהר לא ללכת מהר מדי מכיוון שהם עלולים להתנתק מהחבל.

סנפלינג היא טכניקה המשתמשת בחבלים כדי לרדת ממפלס עליון, כמו פני צוק, באמצעות מכשיר עלייה כדי לשלוט על מהירות הירידה. טכניקה זו משמשת לרוב מטפסי סלעים לצורך ירידה מטיפוסים קשים. טכניקה זו משמשת גם אנשים שצריכים לעבוד בגובה ואינם יכולים להשתמש בסולמות או באמצעי גישה קונבנציונליים אחרים.

סנפלינג הוא סוג של עבודות גישה בחבל המשמש לעתים קרובות בתעשיות הבנייה והכרייה. זה כולל שימוש ברתמה וחבל מגן כדי לרדת מגובה לאורך נקודת עיגון, כמו בניין או גשר. זהו אחד העיסוקים המסוכנים ביותר בבנייה ובכרייה עם פציעות עבודה קטלניות המהוות 25% מכלל ההרוגים הללו בארה"ב בלבד. זוהי גם אחת מפעולות הבנייה הקטלניות ביותר, כאשר 80% מכלל ההרוגים מתרחשים כאשר מישהו נופל מפלטפורמה לא מאובטחת.

היתרונות של סנפלינג

ישנם יתרונות רבים לשימוש בשיטה זו במקום לטפס במורד הצד או העליון של הבניין, הם כוללים: חיסכון בזמן, מניעת פציעה והגנה על עובדים מנפילות, הפחתת עלויות העבודה וצמצום העובדים. סנפלינג הוא אמצעי ירידה שבו האדם היורד תלוי בחבל, בדרך כלל על פני שטח שבו ירידה כזו לא תתאפשר. סנפלינג נעשה בדרך כלל באחת משתי דרכים: סולו בחבל או סולו ללא חבל. בסולו בחבל, האדם יורד באמצעות שתי ידיו על החבל ורגליו על הסלע או על משטח אחר כדי לשלוט במהירות שלו ולהאט. בסולו ללא חבל הם יורדים רק על ידי אחיזה בחבל ביד אחת ושולטים במהירות ובכיוון עם הרגליים, אבל הם צריכים להיזהר כי אם הם יאבדו שיווי משקל או אחיזה, לא יהיה שם מי שיעצור אותם. נופל.

סנפלינג היא טכניקה שיכולה לשמש אנשים כדי לרדת מגובה בבטחה. טכניקה זו משמשת לעתים קרובות כדי להגיע מעמדה אחת לאחרת מבלי לגעת בקרקע או בסכנות אחרות. אפשר לקרוא לזה גם סנפלינג. לפעמים זה מכונה "ירידה בחבלים", כלומר הוא משתמש בחבלים לתנועה.

ייתכן שמקור המילה "סנפלינג" הוא הקיצור של "ציוד הפרדת חגורת תותחנים", שהיה סוג של רתמת בטיחות, או "abaisseur", שהוא המונח הצרפתי לעובד שהוריד חומרים באמצעות מערכת גלגלות, וכן שעשה זאת בעמידה על במה בגובה. סנפלינג היא טכניקת עבודה בגובה המשמשת את העובדים לגישה ולעבודה על פיגומים, מגדלים ואתרי בנייה אחרים.

תהליך הסנפלינג כולל:

  • חיבור חבל הסנפלינג לרתמת העובד;
  • השחלת החבל דרך סדרה של מכשירים, כגון יורדים ומהדקים;
  • הצמדת המכשיר לנקודת אבטחה על המבנה (המכונה בדרך כלל "העוגן");
  • בדיקה שכל החיבורים מאובטחים;
  • העובד בודק את הציוד שלו פעם אחרונה לפני הסנפלינג.

למידע נוסף על עבודות בגבוהה ביקרו באתר שלנו: https://ab-gvahim.co.il

לפרסום כתבה, השאירו פרטים