עיצוב דירה קטנה במספר דרכים

תוכן עניינים

אנשים חיים בחללים קטנים יותר, ומעצבים מאמצים את המגמה הזו. הם המציאו פתרונות יצירתיים כדי למקסם את החלל מבלי לוותר על הסגנון. במאמר זה נעבור על טיפים שונים ורעיונות עיצוביים לדירות קטנות. מעצבים משתמשים במגוון טריקים כדי לגרום לחלל קטן להרגיש גדול או מרווח יותר.

חלק מהטריקים הללו כוללים:

  • שימוש בריהוט מודולרי הניתן להזזה
  • שימוש בצבעים בהירים על הקירות
  • שימוש במראות גדולות היוצרות אשליה של יותר מקום
  • מזעור העומס על ידי אחסון פריטים בפינות או בארונות

עיצוב דירה יכול להיות מאתגר, במיוחד אם אתם גרים בעיר עם נדל"ן יקר. עם זאת, יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי לגרום לדירה שלך להיראות מרווחת יותר.

1) השתמש במראות כדי לגרום למקום להיראות גדול יותר. הנח אותם על הקירות ומסביב לחדר ועל רהיטים כמו ארונות ושידות לילה כדי לתת אשליה של הפיכתו למרווח יותר.

2) שקול להשתמש בתקרה גבוהה עם חלונות גבוהים. תקרות גבוהות יוצרות תחושה פתוחה בפנים ומאפשרות ליותר אור להיכנס מה שהופך אותו למרווח יותר למראה.

3) השתמשו בצבעים ניטרליים כמו אוף-וויט או שמנת, מכיוון שהם נוטים להיות פחות בולטים מאשר צבעים בהירים שמושכים תשומת לב.

4) הוסף קצת ירוק לתוך הבית שלך כפי שהם יוצרים סביבה בריאה יותר ומספקים תחושה נוספת

מומחי עיצוב בתים אומרים שדירות קטנות יכולות להיות ראויות למגורים ואטרקטיביות בדיוק כמו דירות גדולות יותר. על ידי שימוש בכל סנטימטר מרובע של שטח, ניתן לעצב דירות קטנות בצורה פונקציונלית יותר. דברים כמו תאורה טובה, מראות ומיקום אסטרטגי של רהיטים יכולים לעשות הרבה ביצירת חלל מזמין עבור הדיירים. עיצוב עם אור הוא המפתח כדי לוודא שהחלל מרגיש גדול ממה שהוא באמת. מראות טובות גם ליצירת אשליה של יותר מקום בחדר, במיוחד כשהן ממוקמות בצורה אסטרטגית על קירות או ליד חלונות.

ישנם שיקולים עיצוביים רבים שחייבים להתחשב בתכנון דירות קטנות

כולנו יודעים שדירות אינן זולות ולעיתים נאלצים להתפשר על גודל הדירה. ולגור בדירה קטנה זה לא תמיד קל, במיוחד אם אתה לא רגיל לזה. אז איך מישהו יכול לעצב דירה קטנה? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להחליט מה אתה צריך ומה חשוב לך. לאחר מכן תוכל לחשוב על איזה רהיטים או קישוטים אתה צריך בחדר שלך. בחרו פריטים בסכמת צבעים שתגרום לחלל שלכם להרגיש גדול ופתוח יותר בו-זמנית. נסה לשלב דפוסים ומרקמים שונים, אך וודא שהם מתאימים היטב יחד. ואל תשכחו את התאורה, זה חשוב בכל חדר!

איך מעצבים דירה קטנה? עיצוב דירה קטנה הוא מאתגר, אך הקפדה על העקרונות הנכונים יכולה להפוך את חלל המגורים לפונקציונלי יותר. העיקרון הראשון שיכול לעזור לכם לעצב דירה קטנה הוא שימוש מושכל בחלל האחסון. אחת הדרכים לעשות זאת היא לנצל קירות ופינות לאחסון. דרך נוספת היא להשקיע ברהיטים המציעים פונקציונליות להמרה. למשל מיטה עם מגירות מתחת, או ספה שיכולה לשמש כמיטה נוספת לאורחים או מתקפלת במהלך היום כשלא בשימוש.

המציאות היא שרוב האנשים בארצות הברית חיים בערים וצריכים למצוא עבודה קרוב לבית. כתוצאה מכך אנשים רבים גרים בדירות קטנות, שלעיתים אינן מאפשרות מקום רב בסטנדרטים של היום. דירות אלה עשויות להיות בדרך כלל דירות עם חדר שינה אחד או דירות סטודיו, קטנות מ-400 מ"ר (38 מ"ר). המטבחים וחללי המגורים משולבים לרוב לאזור אחד ולעיתים חדר השינה מופרד מאזורים אלו באמצעות וילון.

לפרסום כתבה, השאירו פרטים